Aplikace

lemon a blueberry proteins

KROK 1

POSOUZENÍ KONDICE VLASŮ

Před zahájením kúry je velmi důležité provést test mokrých vlasů, který nám umožní posoudit, zda stav vlasů je vhodný pro proteinovou kúru. Pokud se mokrý vlas pod vlivem tahání zvlní, není možné pokračovat v proceduře. V tomto případě je doporučeno použít ošetření Coconut botox (Kokosový botox) nebo Pineapple botox (Ananasový botox), protože vlas je ve špatné kondici. Po provedení ošetření botox lze zopakovat test mokrých vlasů a zhodnotit vhodnost vlasů.

KROK 2

UMÝVÁNÍ VLASŮ

Umyjte vlasy čistícím šamponem, který je součástí balení. Šampon naneste rovnoměrně na vlhké vlasy, jemně vmasírujte, dokud se nevytvoří hustá pěna. Důkladně opláchněte. V případě potřeby postup zopakujte. Šampon je třeba před použitím dobře protřepat. Vlasy omyjeme 1-2krát, než cítíme, že se vlas otevřel. Pokud je na vlasech velké množství produktů nebo jsou mastné, použijte pro první umytí vlasů běžný šampon.

Po umytí vlasy vysušte pomocí ručníku a následně je vysušte pomocí fénu na 90%.

KROK 3

MÍCHÁNÍ PŘÍPRAVKU (LEMON ALEBO BLUEBERRY PROTEINS)

Láhev s proteinem je třeba velmi důkladně promíchat (netřepat, ale přelévat ze strany na stranu). Proteinová tekutina, zejména v případě Lemon Protein, se rozkládá a těžší složky klesají na dno, takže promíchání produktu je nezbytné, aby produkt správně fungoval a kúra měla maximální efekt. Lemon Proteins (Citrónové proteiny) a Blueberry proteins (borůvkové proteiny) i přes rozdíl v konzistenci, je možné navzájem smíchat v libovolném poměru. Smíchání se doporučuje zejména pro odbarvené a blond vlasy.

KROK 4

APLIKACE PŘÍPRAVKU

Produkt naneste rovnoměrně na vlasy 1-2 cm od kořínků po celé délce. Produkt důkladně rozetřete a zapracujte jej do vlasů, přičemž se pokuste nevytvářet pěnu ve vlasech. Pokud jsou konečky vlasů zničeny, oslabeny a jemné, těsně před aplikací přípravku je navlhčete sprejem více než zbytek vlasů.

KROK 5

ČAS PŮSOBENÍ

Na blond, melírovaných a jemných vlasech nechejte přípravek působit 30 minut, u normálních a barvených vlasů 40 minut a u velmi hustých a afro vlasů 50 až 60 minut.

KROK 6

OPLACHOVÁNÍ PŘEBYTEČNÉHO PŘÍPRAVKU

Po uplynutí doby aplikace jemně opláchněte přebytečný produkt z vlasů studenou nebo mírně vlažnou vodou pouze v oblasti spánků, přebytečný přípravek odstraňte rukama a jednorázovým ručníkem.

KROK 7

SUŠENÍ

Vlasy vysušte na 100% bez použití kartáče. Mokré a vlhké vlasy NIKDY nežehlíme. Vlasy mohou být během sušení a žehlení silně zatíženy – je to normální jev, který zmizí po prvním umytí vlasů.

KROK 8

ŽEHLENÍ VLASŮ

Po vysušení vlasy rozdělte na velmi tenké pramínky a velmi pomalu a důkladně vyžehlete přípravek, dokud nebude lesklý. Minimálně 12krát a maximálně 20krát dle potřeby viz. tabulka. Teplota a počet tahů žehličkou se přizpůsobují typu a stavu vlasů: Pokud se vlasy silně vlní od kořínků, můžete provést 10 rychlých tahů 1 až 10 cm od kořínků.

Je třeba použít titanovou žehličku, čím jsou plotýnky širší, tím je práce efektivnější. Doporučujeme žehličku Belleco, která byla vytvořena a testována přesně pro tyto účely.

KROK 9

PRVNÍ MYTÍ VLASŮ

První umytí vlasů lze provést po 48 hodinách (doporučujeme jej provést v profesionálním salonu). Během této doby nemůžete nanést na vlasy žádné stylingové produkty, je nezbytně nutné udržovat vlasy suché a nestahovat je pomocí gumičky. Vlasy je třeba důkladně opláchnout šamponem a kondicionérem bez obsahu sulfátů a silikonů. Pokud se produkt pořádně nevymyje z vlasů, může do dalšího umytí ztuhnout.

V situacích, kdy vlasy nejsou příliš kudrnaté a máme jistotu, že přípravek byl správně zapracován do vlasu, lze vlasy po kúře ihned umýt. Je třeba počkat 15 minut od skončení žehlení vlasů a následně umýt hydratačním šamponem Belleco, poté naneste hydratační masku Belleco, nechte 5 minut působit, opláchněte a vysušte vlasy fénem. Při správném provedení by měly být vlasy rovné bez jakýchkoli úprav. Doporučujeme mýt vlasy ihned po kúře, zejména s použitím Blueberry proteins (borůvkové proteiny) – proteinů s fialovým pigmentem, aby nedošlo k nechtěné pre-pigmentaci světlých vlasů.

Rozhodnete-li se umýt si vlasy 48 hodin po proceduře, je velmi důležité tuto dobu neprodlužovat a nevystavovat vlasy přípravkům déle než 48 hodin.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Klient by měl být informován, že látky zapracované do vlasů jsou termoaktivní, což znamená, že je nutné aktivovat působení látek pod vlivem tepla. Proto je důležité, aby se po proceduře vlasy vysušily horkovzdušným fénem. Aby se prodloužil efekt vyrovnání vlasů, je doporučeno používat Belleco ampule s výživným proteinem jednou za 2-3 týdny. Barvení vlasů lze provést vždy 5 až 7 dní po proteinové kúře. Zesvětlování vlasů do značné míry ničí příznivý efekt proteinové kúry, proto doporučujeme nejprve zesvětlit vlasy a přibližně po 2 týdnech po zesvětlování provést proteinovou kúru pro dosažení požadovaného efektu.

PÉČE O VLASY PO OŠETŘENÍ

Domácí péče po proteinové kúře je důležitá. Při správné péči může kúra vydržet až 10 měsíců. Používání šamponů a kondicionérů s nevhodným agresivním složením, případně používání čistících šamponů výrazně zkracuje a ničí účinek kúry.